پرتغال لهستان را حذف کرد و خود یک گام دیگر به جام پانزدهم نزدیک شد.

خیلی زود و در دقیقه 2 بازی، گروسیچکی روی غفلت سدریک سوارز به توپ رسید و پاس عرضی او را پیش از فرا رسیدن ویلیام کاروالیو، روبرت لواندوفسکی به تور دروازه حریف چسباند.

دقیقه 14 روی یک ضد حمله سریع از سوی سفید پوشان لهستان، آرکادیوژ میلیک با شوت نه چندان دقیقش دروازه پاتریسیو را هدف گرفت ولی توپش با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 16 میلیک توپ را به لواندوفسکی رساند و او نیز پس از این که دید یکه و تنهاست، ضربه ای را به سوی دروازه حریف زد که البته پاتریسیو کار سختی برای مهار آن پیش رو نداشت.

در بیست و دومین دقیقه از بازی، روی پاسکاری سریع شاگردان آدام لاوانکا، می رفت که دروازه پرتغال با خطری جدی تهدید شود ولی این اتفاق رخ نداد.

دقیقه 28 بازی شاهد توپ ربایی نانی از مدافع لهستان بودیم، او نهایتا توپ را به کاپیتان رونالدو رساند ولی ضربه او دقت لازمه را برای ورود به دروازه لهستان نداشت.

دقیقه 30 و یک ضربه پنالتی که می توانست اعلام شود. ارسال مواج نانی از سمت چپ می رفت که نصیب CR7 شود ولی پازدان مدافع لهستان تعادل این بازیکن را بر هم زد؛ واقعه ای که از دید داور خطا نبود.

http://uupload.ir/files/jnt3_hgfhhj.jpg

بالاخره در دقیقه 33 پرتغال به گل تساوی دست یافت. یک و دوی زیبا و سریع رناتو سانچز و لوئیز کارلوس آلمدیا داکونها ملقب به نانی، با شوت پای چپ خرید جدید بایرن مونیخ همراه شد؛ این ضربه پس از برخورد به مدافع لهستان، تور دروازه این کشور را به لرزش در آورد.

دقیقه 55 بازی بود که نانی در گوشه چپ محوطه حریف کریستیانو رونالدو را پیدا کرد ولی ضربه این بازیکن به کناره دروازه حریف برخورد کرد.

پاس کم ارتفاع نانی در دقیقه 60 بازی، همه چیز را برای گلزنی رونالدو آماده کرد ولی وی در نهایت شگفتی، سایه توپ را شلیک کرد تا بختی طلایی برای پرتغال از دست برود.

پاس پشت دفاع عالی از ژوائو موتینیو که به صورت تعویضی وارد میدان شده بود، در دقیقه 85 می توانست پرتغال را به پیش بیاندازد ولی این بار هم کریستیانو رونالدو نتوانست ضربه نهایی را به توپ وارد کند.

در همان دقیقه نخست وقت های اضافی هم، بار دیگر رونالدو ناکام ماند. این بازیکن نتوانست پاس خوبی که از سمت چپ برایش فراهم شده بود را در محوطه شش قدم حریف کنترل کند و همین حرکت، خشم او را بر انگیخت.

در لحظات پایانی نیمه نخست نیز، نانی با شوت پای چپش که البته زاویه مناسبی را به خود نگرفت، فابیانسکی را بیکار نگذاشت.

چهار دقیقه از نیمه دوم وقت های اضافی گذشته بود که یکی از طرفداران نیمه عریان پرتغال پا به زمین بازی گذاشت که سریعا توسط مأموران حاضر در ورزشگاه دستگیر و به خارج از میدان انتقال یافت.

ضربات پنالتی

کریستیانو رونالدو: کاپیتان رونالدو ضربه نخستین ضربه را به سمت چپ و بر خلاف حرکت فابیانسکی به گل مبدل کرد.

روبرت لواندوفسکی: پاتریسیو به سمت راست خودش شیرجه رفت ولی لوا خلاف حرکت وی را نشانه گرفت و گلزنی کرد.

رناتو سانچز: این بازیکن 18 ساله با ضربه ای پر قدرت و زیبا، تیمش را 2 بر 1 جلو انداخت.

آرکادیوژ میلیک: ضربه پای چپ این بازیکن هم بر خلاف حرکت پاتریسیو به تور دروازه بوسه زد.

ژوائو موتینیو: یار ریز نقش موناکو ضربه را به سمت چپ خودش زد و بدین صورت سومین گل پرتغال به ثمر رسید.

کمال گیلیک: مدافع مو طلایی لهستان هم به روند خلاف حرکت ها ادامه داد و بر خلاف حرکت پاتریسیو گلزنی کرد.

لوئیز نانی: یار با تجربه پرتغالی ها با ضربه ای حساب شده به سمت راست دروازه، تیمش را به آستانه پیروزی رساند.

یاکوب بلاژیکوفسکی: وینگر سرعتی لهستان سمت راست خود را انتخاب کرد ولی این گلر تیم ملی پرتغال بود که دست او را خواند و تیمش را به دردسر انداخت.

ریکاردو کوارشما: پنالتی سرنوشت ساز به یار مو تراشیده پرتغال رسید. او نیز مرکز دروازه را انتخاب کرد و با گل حیاتی اش‌، پرتغال را به جمع چهار تیم برتر یورو 2016 رساند.