بعد از شکست دردناک پرتغال در فینال یورو 2004 جایی که پرتغال همراه با کریستیانو رونالدو و بسیاری دیگر از ستاره های خود در خانه 1-0 مغلوب یونان شد - ستاره تیم رئال مادرید مصمم است تا از تکرار چنین اتفاقی جلوگیری کند. وی در مصاحبه با UEFA.com گفت:

این فینال معنی و مفهوم زیادی برای من خواهد داشت. چیزی است که همیشه رؤیای آن را داشته ام که با تیم ملی قهرمان شوم. در سطح باشگاهی و فردی همه عناوین را فتح کرده ام و قهرمانی با تیم پرتغال دستاورد بزرگ و فوق العاده ای خواهد بود. باور دارم که ممکن است، همانطور که هم تیمی ها و کل کشورمان باور دارند. باید طرز فکر مثبتی داشته باشیم چون باور دارم که روز یکشنبه اولین بار خواهد بود که پرتغال عنوان بزرگی فتح می کند.

 

رونالدو که در این تورنمنت 3 گل و 3 پاس گل به نام خود ثبت کرده است، افزود:

بسیار مثبت بود. تیم خوب کار کرد، خوب بازی کرد، و دو گل مهم مقابل یکی از تیم های خوب تورنمنت، یعنی ولز به ثمر رساند. آنها یک تیم عالی با یک سرمربی عالی هستند و تورنمنت فوق العاده ای داشتند. پرتغال خوب کار کرد، ما بهتر بودیم و فرصت های بیشتری خلق کردیم. ما برنده شایسته بودیم و حالا در فینال هستیم. ما شروع ملایمی داشتیم - و نتایج در بازی های اولیه آنطور که می خواستیم نشد - اما در مجموع عملکرد مثبتی داشتیم زیرا رسیدن به فینال شایستگی زیادی می طلبد، و ما بازیکنان، مربیان و ساختار تیمی خوبی داشتیم. باید به همه ما تبریک گفته شود.