به گزارش کانون هواداران رئال مادرید ، کریستیانو رونالدو از زمانی که در یورو حاضر شد، شروع به رکورد زدن کرد و هنوز هم رکوردهای خود را ادامه می دهد.


رکوردی که او هم اکنون در اختیار دارد

 

1 - او گلزن ترین بازیکن رقابت های یورو با احتساب مرحله مقدماتی و نهایی ست. با 3 گلی که در یورو 2016 به ثمر رسانده است جمع گل های خود را به 29 گل در 47 بازی رسانده است. چهار گل بیشتر از زلاتان ابراهیموویچ.

 

2 - گلزن ترین بازیکنان مرحله نهایی یورور. بازیکن 31 ساله پرتغال با سه گلی که در دور نهایی یورو زده است، با رکورد میشل پلاتینی که 9 گل در مراحل نهایی به ثمر رسانده بود، مساوی شده است.

 

3 - بیشترین بازی در رقابت های نهایی یورو. او 20 بازی در رقابت های یورو انجام داده است. تک خال تیم رئال مادرید 1768 دقیقه در رقابت های یورو به میدان رفته است. که بیشتر از هر بازیکن دیگری ست.

 

رکوردهایی که او با بازی در فینال به آن دست پیدا خواهد کرد

 

5 - او با پا گذاشتن به ورزشگاه استادو فرانس به نخستین بازیکنی تبدیل خواهد شد که در فاصله 12 سال در دو فینال یورو حاضر است. بین فینال سال 2004 در لیسبون پرتغال و فینال سال 2016 در پاریس 12 سال اختلاف است. البته در تیم پرتغال ریکاردو کاروالیو هم می تواند در صورت حضور در ترکیب به این رکورد دست پیدا کند.

 

6 - حضور در سه تیم رویایی یورو به همراه دو بازیکن دیگر. لورن بلان در سال های 1992، 1996 و 2000، پائولو مالدینی در سال های 1988، 1996 و 2000. این بازیکنان در سه دوره مختلف از رقابت های یورو در تیم رویایی آن دوره حضور داشته اند. اگر رونالدو در تیم رویایی این دوره از رقابت ها قرار بگیرد در کنار بلان و مالدینی خواهد ایستاد.

 

رکوردهایی که ممکن است با بازی در فینال به آنها دست پیدا کند

 

7 - اگر رونالدو یک گل در فینال به ثمر برساند، با 10 گل زده  تبدیل به برترین گلزن مرحله نهایی یورو خواهد شد و میشل پلاتینی را با 9 گل پشت سر خواهد گذاشت.

 

8 - مسن ترین گلزن فینال رقابت های جام ملت های اروپا. مسن ترین بازیکنی که در فینال یورو گلزنی کرده است برند هولزنبین از آلمان است که در فینال یوروی سال 1976 در 30 سالگی موفق به گلزنی شد. اگر رونالدوی 31 ساله گل بزند این رکورد را خواهد شکست.

 

9 - یازدهمین بازیکنی که در یک سال لیگ قهرمانان اروپا و جام ملت های اروپا را برده است. هم پپه و هم رونالدو می توانند خود را به لیست بازیکنان این عنوان اضافه کنند. لویز سوارز (با اینتر و اسپانیا در سال 1964). هانس ون بروکلن، رونالد کومان، ویم کیف، بری ون آرل، جرالد وننبورگ (همگی با PSV و هلنددر سال 1988). نیکلاس آنلکا و کریستین کارنبو (همراه رئال مادرید و فرانسه در سال 2000). فرناندو تورس و خوان ماتا ( هردو با چلسی و اسپانیا در سال 2012).

 

رکورد او برای سال 2020 ...

 

10 - بیشترین بازی در رقابت های یورو به علاوه مرحله مقدماتی. جان لوئیجی بوفون این رکورد را با 58 بازی در اختیار دارد. اما رونالدو باید 10 بازی دیگر انجام دهد تا به رکورد بوفون برسد. به این شرط که تا آن زمان بوفون پیش از بازیهای مقدماتی در سال 2018 بازنشسته شده باشد.