در ادامه تصاویری زیبا از رقابت های یورو 2016 را مرور می کنیم.

کانون هواداران رئال مادرید , یورو 2016 هم با همه حواشی و شگفتی هایش به اتمام رسید ولی یاد و خاطره اش از اذهان فوتبال دوستان پاک نخواهد شد. در ادامه با وب سایت گاردین  همراه خواهیم شد تا به یادماندنی ترین لحظات جام پانزدهم را از دریچه لنز دوربین عکاسان رویت کنیم.

 

یک خانواده در حال تماشای بازی افتتاحیه بین فرانسه - رومانی، از طریق نمایشگر های بزرگ تدارک دیده شده برای طرفداران در سطح شهر، در سایه برج ایفل.

 

خوشحالی طرفداران ولز پس از شنیدن سوت پایان در بوردو، جایی که تیم شان پس از سال 1958 به نخستین پیروزی (2-1 برابر اسلواکی) در یک تورنمنت معتبر دست یافت.

 

وس هولاهان(سمت راست-بالای عکس) بازیکن جمهوری ایرلند دروازه سوئد را در گروه E رقابت ها گشود.

 

نبرد زلاتان ایبراهیموویچ و رابی بریدی بر سر یک توپ هوایی در جریان تساوی 1-1 در استادو فرانس. این تورنمنت جایگاه آخرین بازی های ملی زلاتان بود؛ او پس از حذف کشورش از رقابت های ملی خداحافظی کرد.

 

شادمانی دیمیتری پایه پس از به ثمر رساندن گل دوم فرانسه مقابل آلبانی .هر دو گل خروس ها در لحظات پایانی این بازی که در مارسی انجام شد.

 

شادمانی ادر پس از به ثمر رساندن گل پیروزی بخش برابر سوئد، با پس زمینه ای از طرفداران زرد پوش. این بازی در تولوز برگزار شد و تنها دو دقیقه مانده به پایان وقت های قانونی بازی، این گل از راه رسید.

 

واکنش وین هنسی سنگربان ولز به گل تمام کننده دنی استوریج. انگلستان پیروز این بازی در لانس شد اما، نهایتا سه شیر ها در مکان دوم گروه B جای گرفتند.

 

"یون سلنیوف" مهاجم تیم ملی اوکراین ، در هوای بارانی لیون، توپ را در جریان شکست تیمش برابر ایرلند شمالی کنترل می کند.

 

"دنیله ده روسی" هافبک ایتالیا ، خالکوبی اش را همانند یک هشدار به رخ هافبک های رقیب می کشد.

 

شین لانگ در جریان پیروزی 3-0 شیاطین سرخ برابر جمهوری ایرلند، بین توماس فرمائلن و توبی آلدرویرلد، ساندویچ وار (!) له می شود...

 

یک طرفدار مجارستان با دودی سبز رنگ در اطراف استادو والدروم مارسی، در آستانه بازی این کشور برابر ایسلند شگفتی ساز که با نتیجه 1-1 خاتمه یافت.

 

تصویر منعکس شده از ورزشگاه، روی کلاه محافظ یک افسر پلیس. در بازی ای که هواداران مجارستان در لحظات ابتدایی اش، براداران مسئول برقراری نظم را به دردسر انداختند!

 

واکنش کریستیانو رونالدو به تساوی پرتغال برابر اتریش از سری بازی های گروه F. از این صحنه ترول های زیادی در فضای مجازی منتشر شد؛ آن هم در شبی که ستاره رئال مادرید یک ضربه پنالتی را نیز برای تیمش در پاریس از دست داد. البته وی در ادامه راه روندی متفاوت را طی کرد...

 

شادمانی طرفداران جمهوری ایرلند پس از گل دیر هنگام رابی بریدی برابر ایتالیا که منجر به راه یافتن این کشور به جمع 16 تیم نهایی شد.

 

یکی از زیباترین گل های تورنمنت را، شردان شقیری در نخستین بازی از مرحله حذفی رقابت ها برابر لهستان به ثمر رساند. هر چند که در پایان روز در سنت اتین، سوییس در ضربات پنالتی برابر لهستان شکست خورده بود.

 

واکنش مارسلو بروزوویچ (راست) و دوماگوی ویدا (چپ) به شکست در وقت های اضافی برابر پرتغال. کروات ها با غلبه بر اسپانیا، به عنوان صدرنشین گروه D شناخته شدند ولی در همان مرحله یک هشتم به کار خود در یورو 2016 پایان دادند.

 

اشلی ویلیامز، جیمز چستر، هال رابسون کانو و کریس گانتر یاران ولز، منتظر رسیدن توپ به محوطه جریمه هستند و البته در این راه، جانی اوانز، گرت مک آئولی و کریگ کتکارت آن ها را تنها نگذاشتند. در این بازی ولز با یک گل از سد حریفش عبور کرد.

 

پرش "داوید ده خیا" گلر اسپانیا، برای مهار توپ در نبرد برابر ایتالیا در استادو فرانس. لاروخا در نهایت با دو گل شکست را پذیرفت و آتزوری توانست به 12 سال شکست ناپذیری مدافع عنوان قهرمانی در رقابت های یورو پایان دهد.

 

یورش با سرِ "لوران کوشیلینی" مدافع فرانسه به سمت توپ، در برد همراه با بازگشت فرانسه در دیدار با جمهوری ایرلند در لیون.

 

واکنش باکاری سانیا به پیروزی دشوار و 2-1 فرانسه برابر جمهوری ایرلند. میزبان می بایست در مرحله بعد، برابر انگلستان یا ایسلند قرار می گرفت...

 

هنگامی که واقعیت این که انگلستان باید بعد از شکست برابر ایسلند به خانه بازگردد، جو هارت، دله آلی و گری کیهیل را متأثر کرد. لحظاتی پس از این شکست2-1در نیس، روی هاجسون از سمتش استعفا داد.

 

شور و اشتیاق هواداران حاضر در لیسبون برای نبرد کشورشان برابر لهستان در مرحله یک چهارم نهایی.

 

طرفداران لهستان شال های شان را درمصاف با پرتغال در مرحله یک چهارم نهایی که با نتیجه 1-1 خاتمه یافت و این پرتغال بود که در ضربات پنالتی راهی بعد شد، بالا گرفته اند.

 

پرتغال در نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی باید به مصاف ولز می رفت. در این عکس طرفداران پرتغال را می بینید که در لیسبون، پرچم کشورشان را به اهتزاز در آورده اند.

 

نبرد توماس مولر از آلمان و ساموئل اومتیتی از فرانسه بر سر توپ، در دومین دیدار نیمه نهایی که در مارسی برگزار شد. فرانسه برخلاف مالکیت توپی که ازان آلمان یکی از مدعیان اصلی جام پیروز این پیکار شد.

 

در یک فینال به دور از انتظار، ادر سرنوشت قهرمان را مشخص کرد. پرتغال سرمست از دست یابی به نخستین جام با اهمیت تاریخش بود؛ در حالی که فرانسه و فرانسویان با تلخی های پس از شکست مواجه می شدند.

 

"ترریو دو پاکو" در لیسبون، شاهد جشنی دیرهنگام بود.